30/10/2023

Jauno politiķu skola

Izveidots: 30.Oktobris, 2023 Autors: Agnese Kanča

Šajā mācību gadā Jēkabpils Agrobiznesa koledža un Barkavas struktūrvienība ir iesaistījusies Erasmus+ Jauniešu līdzdalības projektā Jauno politiķu skola (JaPS), kuras realizētāji ir Rēzeknes tehnikuma jauniešu pašpārvalde "Zibsnis". Pirmā dalībnieku tikšanās notika 23.oktobrī, Rēzeknes tehnikumā, kuras laikā izglītojamie tikās ar kouču dažādās nodarbībās - Iepazīšanās, Saliedēšanās, Diskusijas vadīšanas pamati, Izvērtēšana, kā arī piedalījās politikas eksperta nodarbībā "Latvija - demokrātiska nācijvalsts, ES un NATO dalībvalsts. Valsts pārvaldes instrumenti." un "Kas ir ,,karojošā demokrātija’’,sabiedrības viendabības nozīme Latvijas demokrātijā. Pašvaldību un reģionālās politikas loma valsts pārvaldē".
Projekts norisinās periodā no 2023.gada septemba līdz 2024.gada maijam un tajā piedalās izglītojamie no Rēzeknes 5.pamatskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Rugāju vidusskolas un Rēzeknes tehnikuma. Šī projekta mērķis ir veicināt jauniešu interesi par politiku, attīstīt prasmes un veidot attieksmes, lai varētu piedalīties lēmumu pieņemšanā un kļūt par aktīviem savas valsts un ES pilsoņiem. Projekta laikā tiks organizēti mācību pasākumi, kuros varēs apgūt diskusiju vadīšanas, publiskās runas, lietišķās etiķetes prasmes un citi. 
Galvenās projekta aktivitātes:
Oktobris – mācību sesija – koučs, politikas eksperts
Novembris – diskusijas savās skolās, izzinošs brauciens uz Latvijas Republikas Saeimu
Decembris/janvāris  – diskusijas ar skolu padomēm
Februāris – mācību sesija – publiskās runas speciālists, psihologs
Marts – publiskās runas festivāls
Aprīlis – izzinošs brauciens uz Latvijas Republikas Saeimu, sēdes vērošana, tikšanās ar deputātiem, komisiju un  frakciju vadītājiem
Maijs – noslēguma pasākums ,,Saeimas sēdes simulācija’’ un Skolas izlaidums.