13/10/2022

Konkurss "Skaistumkopšana"

Izveidots: 13.Oktobris, 2022 Autors: Agnese Kanča

12.oktobrī JAK Barkavas struktūrvienībā norisinājās Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nozares jauno profesionāļu meistarības konkurss “Skaistumkopšana”. Jauno  profesionāļu meistarības konkursi līdz šim jau ir norisinājušies vairākās nozarēs, taču skaistumkopšanā šāds konkurss tika organizēts pirmo reizi. Konkursā tika pārstāvētas trīs skolas – Rīgas Stila un modes tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums un Jēkabpils Agrobiznesa koledža. Katras skolas komanda sastāvēja no divām dalībniecēm, kurām dienas laikā bija jāveic vairāki uzdevumi:
*teorijas tests par cilvēka anatomiju, ergonomiku, epidemioloģiju, higiēnu , procedūru nozīmi un iedarbību;
*klasiskā muguras masāža;
*izvēlētas spa procedūras vai masāžas veikšana.
Kamēr jaunie profesionāļi rādīja savas prasmes, netika aizmirsti arī pedagogi, kuri pavadīja savus izglītojamos uz konkursu. Pedagogi devās nelielā izzinošā izbraucienā pa Madonas novadu, kura laikā paviesojās un ieguva jaunas zināšanas uzņēmumā PLŪKT, kas ir bioloģiski sertificētas tējas eksportētājs uz jau 18 valstīm un pie amatnieka Ritvara Toča, kurš izgatavo vilnu no apkārtnē esošajiem kokiem, krūmiem un augiem. Savukārt konkursa noslēgumā dalībniekus pārsteidza Barkavas struktūrvienības pedagogs Mārtiņš Stūrainis ar klavieru skaņdarbu.
Visas dienas garumā konkursa dalībnieces vērtēja žūrija - Ieva Rēķe, Linda Mortuzāne un Olga Rosovska. 
Apkopojot rezultātus, Barkavas struktūrvienības audzēknes Samanta Sirmā un Laura Neilande ieguva 1.vietu!
 Milzīgs paldies profesionālo priekšmetu pedagogiem, īpaši Margaritai Zepai un Danai Lūsei, kuras sagatavoja jaunietes konkursam!

Paldies atbalstītājiem, kuri sarūpēja pārsteiguma balvas visām konkursa dalībniecēm:
Madonas novada pašvaldība
Barkavas pagasta pārvalde
SIA “Henome”
SIA “Albert Berner”
Veikals “Papīrs”

Sirsnīgs paldies IKVIENAM, kurš piedalījās konkursa organizēšanā!