04/11/2022

Mācību ekskursija būvniecības nozarē

Izveidots: 4.Novembris, 2022 Autors: Agnese Kanča

Mācību satura apguvi, vienlaikus apvienojot ar izklaidi un iespēju paplašināt redzesloku kultūras un mākslas jomās, oktobra otrajā pusē visu Būvdarbu programmas grupu jaunieši devās mācību ekskursijā uz Preiļiem un Rēzekni.
Vistiešākā saikne ar apgūstamo profesiju tika gūta, viesojoties Preiļu pilī, kur jauniešiem bija lieliska izdevība skatīt, kā notiek pils restaurācijas process, ko veic SIA “Preiļu celtnieks”. Tika izstaigāts līdz pat pils bēniņiem, uzzināts par vēsturiski izmantotajām tehnoloģijām, materiāliem un kā būvniekiem izdodas mūsdienās visu atjaunot, saglabājot autentiskumu.
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā notika iepazīšanās ar glezniecību un Latgales mākslinieku darbiem. Vajadzēja arī izpildīt vairākus uzdevumus, kas mūsdienīgā un interaktīvā veidā nodrošināja jauniešu iesaisti aktīvā izziņas procesā. Muzeja apmeklējums izraisīja pārdomas par to, kas ir skaisti un kāpēc katram var būt atšķirīgs redzējums. Savukārt ieraudzīt to, cik pārsteidzoši mākslas darbi var tapt arī no auto un moto detaļām, piedāvāja Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija. Galerijas apmeklējums sniedza priekšstatu par metāla mākslu un radošās industrijas izpausmju iespējām, par to, kā vecas, nefunkcionējošas lietas var kļūt par izmantojamu resursu dažādu dizaina priekšmetu radīšanā. Bet dažiem jauniešiem kā spilgtākais iespaids bija individualizēto motociklu ekspozīcija un vēsturisko marku modeļi.
Mācību ekskursijas noslēgumā tika apmeklēta Latgales vēstniecība GORS. Arī tur jaunieši tika sagaidīti  ar interesantiem un āķīgiem uzdevumiem. Bija ļoti lietderīgi izpētīt šo mūsdienu arhitektūras piemēru, uzzināt par telpu būvē izmantotajiem materiāliem un konstrukcijām, to funkcionalitāti, kā arī pabūt “aizkulisēs”.
Apmeklētie objekti ir uzskatāmi arī kā labs tūrisma produkta veidošanas piemērs, tāpēc vienā no ekskursijām pievienojās topošo viesmīlības pakalpojumu speciālistu 3.kursa meitenes.
Jāpiebilst, ka mācību ekskursiju finansējumu nodrošināja Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma”, kuras mērķu ietvaros skolēni iepazīst norises vizuālajā mākslā, arhitektūrā, dizainā, kultūras mantojumā, kā arī mācās saskatīt tradicionālo kultūras vērtību un mūsdienu mākslas norišu līdzsvaru.