27/03/2023

Pieredzes apmaiņa Polijā

Izveidots: 27.Marts, 2023 Autors: Agnese Kanča

Sadarbībā ar Jēkabpils novada Izglītības pārvaldi, laika posmā no 14.03.2023 - 17.03.2023 , pieredzes apmaiņas braucienā uz Lowicz pilsētu Polijā, devās JAK Barkavas struktūrvienības pedagogi Aigars Oļukalns un Līga Zaļmeža.
Brauciena laikā tika apmeklēta profesionālā skola Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, kurā bija iespēja iepazīties ar topošo lauksaimniecības mehāniķu, pārtikas tehnologu un programmētāju mācību procesu. Mācības skolā tiek uzsāktas ar vispārīgo pamatzināšanu apguvi, tās papildinot ar prasmēm praktiskajos darbos.
Tāpat bija iespēja apskatīt citas vispārējās izglītības iestādes pašvaldībā- bērnudārzu ar kristīgo novirzienu un speciālo izglītības iestādi bērniem ar garīga un fiziska rakstura traucējumiem, kur papildus tiek apgūta pavāra palīga un viesnīcas istabenes profesija.
Tika apmeklētas arī vietējās alus ražotnes, šūšanas uzņēmumi, kā arī lielākais Polijas dārzeņu un augļu pārstrādes koncerns Agros Nova, kurā ažošana ir pilnībā automatizēta, ieskaitot noliktavu sistēmu. Papildus bija iespēja apskatīt arī vietējos kultūras un tūrisma objektus - baziliku un tautas amatniecības centru.