09/02/2022

Erasmus+ skolu apmaiņas projekta "Climate Justice" mobilitāte Spānijā

Izveidots: 9.Februāris, 2022 Autors: Agnese Kanča

31.01.2022. – 04.02.2022. Jēkabpils Agrobiznesa koledžas jaunieši un pedagogi piedalījās Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta "Climate Justice" kārtējā mobilitātē. Tā norisinājās Spānijā, Seviļā un šoreiz projekta darbnīcas tēma bija "Pārstrāde un klimata pārmaiņas".
Darbnīcas programmas ietvaros jaunieši uzstājās ar prezentācijām par pārstrādes aktualitāti un risinājumiem, gatavoja tematiskos plakātus, veidoja šaha komplektu un mākslas darbus no pārstrādājamiem atkritumiem, kā arī piedalījās daudzās citās aktivitātēs kopā ar partneriem no Turcijas, Spānijas, Portugāles un Itālijas. Projekta dalībniekiem šajās dienās bija lieliska iespēja apmeklēt Spānijas kultūras un vēstures objektus Seviļā, Kordobā, baudīt saulainu laiku.
No Barkavas struktūrvienības šajā projekta mobilitātē piedalījās B1 grupas audzēknis Raivis Krūmiņš. Viņš atzīst, ka bijis patīkami pārsteigts par to, ka jaunieši tiešām uztraucas par planētas nākotni un interesējas par atkritumu pārstrādi un dažādu lietu atkārtotu izmantošanu citiem nolūkiem. Audzēknim patikusi spāņu virtuve, arhitektūra un māksla, kā arī tas, ka savas angļu valodas zināšanas varējis pielietot reālās dzīves situācijās. Projekta dalībnieki bijuši pretimnākoši un jauki, izbaudījuši viens otra kompāniju. Sirsnības pilnas emocijas raisīja arī viesmīlīgās ģimenes, pie kurām jaunieši šajā laikā dzīvoja. Raivis saka paldies saviem komandas biedriem un skolotājām.