22/06/2022

JAK Barkavas struktūrvienības audzēkņi praksē Spānijā

Izveidots: 22.Jūnijs, 2022 Autors: Agnese Kanča

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības trīs audzēkņiem laikā no 25.05.2022. līdz 11.06.2022. mācības notika nevis skolas kabinetos, bet Malagā – vienā no skaistākajām pilsētām Spānijas dienvidos.
Šādu iespēju sniedza Eiropas Savienības līdzfinansētās Erasmus+ programmas mobilitātes projekts. 3.kursu audzēkņi Andris Eriņš un Mārtiņš Štrauss pilnveidoja savas prasmes būvdarbos, veicot dažādus iekštelpu remonta darbus, bet  Daniels Baumgartens darbojās lauksaimniecības jomā. Jaunieši stāsta, ka prakses laikā bija jāstrādā pilna darba diena, kas ir ilgāk nekā nodarbībās skolā. Veicamie darbi nebija sarežģīti un lielu izaicinājumu nav sagādājuši. Protams, ir  nelielas atšķirības tehnoloģijās, citādāki konkrētu darbu izpildes paņēmieni, materiāli. Strādājot uzņēmumos, praktikanti iepazina darba organizācijas principus un darba kultūru. Nācās mācīties arī komunicēt, kas nemaz nebija tik vienkārši, jo uzņēmumu darbinieki nepārvalda angļu valodu.
Savā ziņā izturību strādājot prasīja Spānijas karstā saule, taču atpūtai Vidusjūras piekrastes pludmalē tā nemaz netraucēja. Brīvajā laikā jaunieši arī paguva apmeklēt Malagas ievērojamākos apskates objektus. Ļoti interesants šķita slavenā mākslinieka Pablo Pikaso muzejs, mauru laikmeta cietokšņa pils Alkazaba un tai blakus esošās romiešu teātra drupas.  Ne mazāk aizraujoši bija vērot palmām un citiem subtropu augiem greznotos Malagas pilsētas parkus un ielas, kā arī Andalūzijas ainavas ar gleznainām kalnu grēdām.
Audzēkņi atzīst, ka prakses laikā ir guvuši vērtīgu un interesantu pieredzi. Tā bija lieliska iespēja trīs nedēļas dzīvot Spānijā, iepazīt šīs valsts kultūrvēsturiskā mantojuma bagātību, mākslu, dabu un  cilvēkus, pārbaudīt savas zināšanas un prasmes mazliet citādākā uzņēmējdarbības vidē, paplašināt redzesloku apgūstamajā profesijā.