20/03/2021

PATEICĪBA par līdzdalību radošo darbu konkursā un grāmatas "Izstāsti man savu sapni" tapšanā

Izveidots: 20.Marts, 2021 Autors: Ilze Dubova ievietots: Projekti

Katru gadu Latviešu valodas aģentūra aicina skolēnus un jauniešus iesaistīties radošo darbu konkursos, kurā ir iespēja rakstīt savu darbiņu (dzejoli, eseju, miniatūru), klāt pievienojot arī savu zīmējumus.
“Latviešu valodas aģentūras ierosinātā tēma mudināja visus konkursa dalībniekus raudzītos divos virzienos. Vispirms – kad no rīta ir acis vaļā, tad arī atceramies, ko naktī esam sapņojuši. Tikai nedaudz bija tādu darbu, kuri aprakstīja visātrākos sapņus un tur nu bija zili brīnumi – izfantazētais, animācijas filmās noskatītais, pasakās izlasītais- , viss juku jukām. Daži sapņi bija gluži reālistiski…
Lielākā daļa konkursa dalībnieku bija pamatīgi pieķērušies izvēlētajai tēmai: kas tad ir īsti ir sapnis? Vai tas, ko uz pāris stundām redzam naktī? Bet varbūt sapnis ir kāda iecerēta mājdzīvnieka saņemšana, nākotnes profesija vai pat globālāk – pasaules pārveides idejas?
Ļoti daudzi rakstīja par savu nākotnes profesiju, daži par sapņošanu un pasaules pārmainīšanu…”, raksta redaktors Valdis Rūmnieks.
Grāmatā “Izstāsti man savu sapni” ietverti 185 skolēnu uzrakstītie darbiņi un 90 skolēnu radošie zīmējumi. Literārajā konkursā piedalījās skolēni no dažādām Latvijas izglītības iestādē, piemēram, Gulbenes 2. vidusskola, Aglonas Katoļu ģimnāzija, Vangažu vidusskola, Kārsavas vidusskola, Āgenskalna valsts ģimnāzija, Vecpiebalgas vidusskola, Līvānu 1. vidusskola, Friča Brīvzemnieka pamatskola, Daugavpils 3. vidusskola, Rīgas Centra humanitārā vidusskola, Bebrenes Vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola, Aizkraukles novada vidusskola, Ventspils 6. vidusskola, Ilūkstes Raiņa vidusskola, Rīgas 19.vidusskola…..

Esam ļoti gandarīti, ka grāmatā “Izstāsti man savu sapni” ir iekļauti arī JAK Barkavas struktūrvienības izglītojamo darbi: Sindija Renāte Vīksniņa (V3 grupa), rakstīja eseju un Dagmāra Leitāne (V4 grupa)- rakstīja dzejoli.

Liels paldies meitenēm par radošajiem darbiem, par sapņiem!!!

Lai katram piepildās kvēlākie sapņi dzīvē!!!

 

JAK Barkavas struktūrvienība
Latviešu valodas skolotāja
Mairita Smeltere