15/12/2021

R. Blaumaņa literārās prēmijas 17. konkurss

Izveidots: 15.Decembris, 2021 Autors: Agris Ankravs ievietots: Notikumi, Jaunumi

Šī gada decembrī norisinājās  jau 17. Blaumaņa literārās prēmijas konkurss, kuru organizēja   Rūdolfa Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki”, Ērgļu novada pašvaldība un biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums”.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad piedalīties tika aicināti jaunieši no visām Latvijas skolām. Kopā tika saņemti 142 darbi, kas apliecina to, ka Blaumanis un viņa daiļrade joprojām dzīvo, viņa darbu tēmas ir nozīmīgas un aktuālas arī jaunajai paaudzei!

Konkursā piedalījās arī mūsu, JAK Barkavas struktūrvienības, audzēknes - Elizabete Boļšakova (V2) un Linda Kalniņa (A3). Abas jaunietes izvēlējās piedāvāto tēmu “Kas var pateikt, ko par laimi sauc?”. Meitenes ne tikai iedziļinājās Blaumaņa daiļradē, bet arī centās sasaistīt Blaumaņa darbus ar mūsdienām, ar savu pasaules redzējumu. Paldies, meitenes, par piedalīšanos, par laimes meklējumiem!

Konkursa apbalvošanas pasākums notika attālināti 4.decembrī.Visi darbi tika vērtēti divās grupās  ̶  pamatskolas posma grupa un vidusskolēnu grupa. Vidusskolas posma grupā kopā tika saņemti 56 literārie darbi.

Starp labāko domrakstu autoriem iekļuva arī Elizabete Boļšakova, saņemot atzinību par daudzpusīgu laimes jēdziena atklāsmi. Lepojamies un sveicam Elizabeti!

“Mums katram ir sava laimes formula. Tiem, kuri vēl nav sastapuši savu laimi, novēlu Jums veiksmi tās meklējumos, bet atcerieties, laime nenāk uzreiz, bet ar laiku,  gluži kā teicienā: “Labs nāk ar gaidīšanu!”

Meklējiet — atradīsiet!”

 E.Boļšakova (V2)