19/01/2021

Aktivitātes JAK Barkavas struktūrvienībā - „Barikādēm 30”

Izveidots: 19.Janvāris, 2021 Autors: Ilze Dubova ievietots: Notikumi, Jaunumi

2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.
Barikāžu dienās un naktīs mēs iepazinām sevi no jauna. Vīrišķībā un izturībā, godprātībā un bezbailībā, savstarpējā atbalstā un iedvesmā.
Baiļu nebija, visi stipri, garā vienoti, precu pie pleca stāvēja darbā rūdīti, modri vīri, viņiem blakus pavisam jauni zēni un meitenes. Katrs bija savā postenī.
Savos posteņos stāvēja arī Barkavas pagasta iedzīvotāji: gan tie, kuri Rīgā ieradās no  darba kolektīviem, gan tie, kuri ieradās ar savu personīgo tehniku. Plecu pie pleca ar viņiem kopā bija arī Barkavas pamatskolas un profesionālās skolas skolēni.
Dienas, kad dzērām barikāžu tēju un ēdām barikāžu maizi, nu jau ir vēsture. Bez šī smagā pārbaudījuma mēs nebūtu sevi tā apzinājušies. Tagad. Šodien. Iespējams – uz visiem laikiem.
1991. gada janvāra barikādes uz visiem laikiem ir ierakstītas mūsu tautas vēsturē.
                                                  Aktivitātes JAK Barkavas struktūrvienībā - „Barikādēm 30”
Konkurss „Ko tu zini par Barikādēm”organizatore S.Zepa
Ø  Konkursa norises laiks 11.01.21. – 21.01.21.
Ø  Konkursa anketa visiem izglītojamajiem nosūtīta Mykoob vidē
Ø  1.,2., 3. vietas ieguvēji tiks paziņoti 28. Janvārī un atspoguļoti skolas mājas lapā
Ø  Godalgotās vietu ieguvēji saņems balvas

Iespēja piedalīties!!!

Izsmeļošāka informācija zemāk norādītājā interneta saite  šeit