24/04/2019

Prakses piezīmes: Kintija un Lāsma

Izveidots: 24.Aprīlis, 2019 Autors: Agris Ankravs ievietots: Notikumi

Prakse Hotel “Latgola”

18. februārī devāmies uz praksi Hotel “Latgola” Daugavpilī, pirmā diena mums sākās 12:00. Satraukums bija pamtīgs, protams, jauna vieta, cilvēki, pirmā pieredze. No sākuma mums vajadzēja iepazīties ar viesnīcas vadītāju, satraukums zuda uzreiz, kad sapratām, cik pretīmnākoša ir vadītāja. Pirmajā dienā iepazināmies ar viesnīcu, tā tiešām ir iespaidīga. Desmit stāvu ēka, kur desmitajā stāvā ir restorāns ar vienreizēju skatu uz Daugavpils panorāmu.

Mēs uzreiz sapratām, ka ,jā, šī ir īstā vieta, šeit mums noteikti patiks.
Mūsu pirmās trīs dienas pagāja mācoties recepcijā, vairāk iepazīstot viesnīcu, protams, bija ļoti laba pieredze ar svešvalodām. Atlikušās divas nedēļas pavadījām restorānā “Plaza”. Desmitā stāva skats mūs apbūra, mēs bijām gatavas mācīties, smagi strādāt un iegūt jaunu pieredzi. Ar pirmajām grūtībām saskārāmies mirklī, kad sapratām, ka kolektīvā nerunā latviski, notika pamatīga steiga, jo darbu bija daudz un, protams, prasībām vajadzēja atbilst restorāna kvalitātei, kļūdīties nebija laika. Bija liels satraukums, par to lai viss noritētu labi, šķita, ka būs grūti iejusties šo profesionālo cilvēku vidū. Bet tās bija tikai mūsu domas. Bija dienas, kad mēs mēdzām kļūdīties, bet kolektīvs bija neticami saprotošs un izpalīdzīgs. Visi saprata, ka mēs tikai mācāmies, palīdzēja mums kā varēja. Ar katru dienu palika vieglāk, mēs ar vien vairāk sadraudzējāmies ar koletīvu, zinājām jau savus pienākumus, un jau bez mazākā uztraukuma varējām droši doties apkalpot klientus. Mācījāmies apkalpot ārzemju tūristus un palīdzēt viņiem tikt galā ar neskaidrībām. Otras nedēļas beigās bijām jau ļoti pieradušas pie šīs vietas, ka prom doties nevēlējāmies. Mēs pratām veikt savus pienākumus, apaklpot klientus, pajokot ar darba kolēģiem un, protams, macīties, mācīties un vēreiz mācīties. Saprtām, ka reālajā dzīvē nenotiek tieši tā, kā māca skolā, tāpēc vajadzēja apgūt pa visam jaunas zināšanas.
Pēc šīs nelielās divu nedēļu prakses varu droši teikt, ka esam kļuvušas daudz atbildīgākas un, protams, ar lielāku zināšanu krājumu. Tā noteikti bija lieliska prakse, mēs esam gatavas doties vēl un uzņemt vēl daudz un daudz...