22/05/2018

V2 grupas ekskursija...

Izveidots: 22.Maijs, 2018 Autors: Agris Ankravs ievietots: Notikumi, Jaunumi

2018.gada 10.maijā Jēkabpils AK Barkavas struktūrvienības izglītības programmas “Viesnīcu pakalpojumi” V2 grupas izglītojamie devās mācību ekskursijā uz Latgali - Zilo ezeru zemi.

Pirmā pietura bija Kaunata, kur mūs sagaidīja gide  Irēna Broliša, un Latgales izpēte varēja sākties ar  Rāznas ezeru, pie kura baudījām skaisto dabas skatu un ķērām neaizmirstamus foto mirkļus.

Nākamā pietura pēc ezera ūdens šalkoņām bija Lipuški, kur no gides stāstījuma iepazinām Lipušku Svētā Nikolaja Brīnumdara baznīcas vēsturi. Turpinājumā mūs uzņēma Rāznas nacionālais dabas parks un bijusī Mākoņkalna pamatskolas ēka un tās kultūra - zīmējumi un krievu dzejas priekšlasījumi.

Protams, ekskursija neiztika arī bez Mākoņkalna, kura pievarēšana prasīja fiziskas pūles, bet virsotnes sasniegšana atalgoja ar neaprakstāmu, drīzāk pat elpu aizraujošu ainavu.

Noslēdzošais mūsu ekskursijas apskates punkts bija Lūznavas muiža. Tur mūs laipni uzņēma muižas gide, ļaujot sajust un sadzirdēt muižas vēsturi caur renovētajām istabām un zālēm, kā arī pagrabu un muižā mītošo spoku stāstiem! Pēc iekštelpu apskates devāmies uz kapelu un uz muižas parku. Parkā baudījām teikas un leģendas par mīlas salu, deviņu žuburu koku, deviņām eglēm un to nozīmi muižas pastāvēšanas laikā, kā arī par rozēm, kuras tajā laikā mīlējusi muižas pārvaldniece. Mūsu ievērību izpelnījās arī renovētais muižas šķūnis, kura iekštelpās varējām sajust keramikas izstādes šarmu.

Mājup atgriezāmies ar pozitīvām emocijām, jauniem iespaidiem, patīkamu nogurumu un atmiņām, kuras ilgi neizgaisīs no prāta un saglabāsies fotogrāfijās!